E-motywacja - pierwsze spotkanie za nami

hanna sienj  Własnie dzisiaj odbyło się wspaniałe spotkanie z cyklu akcja e-motywacja. Pierwsza transmisja była dla koordynatorów projektu, natomiast już kolejne spotkania będą dla wszystkich chętnych, którzy znajdą chwilkę czasu.  Gościem dzisiejszego spotkania była Hanna Sienkiewicz, która na Podlasiu zbudowała dom z gliny, gdzie odnalazła swoje miejsce na ziemi. Natomiast swoją fachową wiedzą i doświadczeniem dzielił sie z nami psycholog Tomasz Kozłowski.

Pani Hanna w swoim domu na Krańcu Świata stworzyła babską przestrzeń z taką atmosferą, jaka była kiedyś przy darciu pierza.

Rodowita warszawianka. Skończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pod koniec lat 90 zdecydowała, że opuści stolicę w poszukiwaniu ,,swojego miejsca”- wyruszyła w Bieszczady, gdzie w dzieciństwie, przez kilka lat mieszkała z rodzicami. To nie było już ,,to” miejsce. Kolejnym kierunkiem było Podlasie i znaleziona w internecie działka w Łapiczach, wsi leżącej przy Szlaku Taraskim. Zbudowała dom- z gliny, tak jak budowano przed wiekami. Z fachowcami nie było łatwo- trudności przybywało a koszty rosły. W końcu zrezygnowali. Z pomocą przyszedł absolwent supraskiego Liceum Sztuk Plastycznych- Tomek, który o glinie trochę wiedział- ze szkoły dzięki zajęciom z ceramiki. Zaryzykowali i dom zbudowali. Z okien widać białoruskie wzgórza, sąsiedzi są ale trudno ich zauważyć.

Miejscowi byli zaciekawieni- warszawianka stawia dom z gliny na odludziu. To nietypowa historia. Telewizora brak, internet jest ( blog: www.lapicze.pl ), książki są i zwierzaki przywiezione z poprzedniej rzeczywistości.

Hanna odkryła, że miejscowi mają bardzo duży ale i niewykorzystany potencjał. Wzięła sprawy ,,w swoje ręce” i zaprosiła do siebie miejscowe kobiety. Zaczęło się od wieczoru zaduszkowego. Przy wspólnym stole spotkały się sąsiadki z różnymi doświadczeniami i wyznaniami. Później były zajęcia z decoupage’u, robienie pisanek, taniec brzucha i zajęcia z gliną. Na czele z Hanną, wspólnie stworzyły Targowisko Kreatywności.

Kolejne spotkanie odbędzie się  dnia 8 października, a gościć będziemy Emilię Krakowską.