TYDZIEŃ BIBLIOTEK - harmonogram

Od 8-15 maja wszystkie biblioteki w Polsce uczestniczą w TYGODNIU BIBLIOTEK, z tego powodu postanowiliśmy w Luzinie skorzystać z propozycji Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego i do naszych działań włączyć ich hasło "KOMU PO DRODZE ?".

Wszystkim mieszkańcom, od najmłodszych do najstarszych oraz gościom odwiedzającym naszą gminę proponujemy wstąpić do biblioteki i zobaczyć w godzinach otwarcia, rewelacyjną wystawę fotografii udostępnioną przez Ośrodek Karta w Warszawie pt.: "Niegasnące" - portrety kobiet. Wykonanie portretów datowane jest na I połowę XX wieku, w związku z czym zachęcamy do obejrzenia, ponieważ niewątpliwie jest to ostatnia okazja, gdyż w luzińskiej bibliotece będzie tylko do 14 maja.

9 maja (poniedziałek)

Gminną Bibliotekę Publiczną im. L. Roppla w Luzinie odwiedzą uczestnicy międzynarodowej konferencji dla bibliotekarzy organizowanej w Wejherowie w ramach projektu "Na Południe". Szczegółowe informacji na temat konferencji na stronie internetowej www.biblioteka.wejherowo.pl

10 maja (wtorek) godz. 18.oo

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców postacią o pseudonimie "ŁUPASZKA" zapraszamy na spotkanie z prof. Piotrem Niwińskim (pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego), który poprowadzi prelekcję naukową pt. "MAJOR ZYGMUNT SZENDZIELORZ "ŁUPASZKA" - bohater czy osoba kontrowersyjna?".

11 maja (środa) godz. 9.oo-15.30

Pracownicy będą uczestniczyli w międzynarodowej konferencji "BIBLIOTEKA PUBLICZNA W XXI WIEKU", która odbędzie się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Wejherowa.

12 maja (czwartek)

Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania ze "ŚWIATEM BAJEK I BAŚNI" - 10.oo-12.oo, natomiast od 13.oo-15.oo "SKARBY WIEDZY ZGROMADZONE W BIBLIOTECE - JAK Z NICH KORZYSTAĆ?". Oprócz tych spotkań zapraszamy również szkoły na lekcje z przysposobienia bibliotecznego i tematyczne poparte prezentacjami multimedialnymi.

13 maja (piątek)

Z okazji zakończonego ROKU CHOPINA odbędzie się koncert pt. "NIEŚMIERTELNA MUZYKA CHOPINA" w wykonaniu światowej sławy wirtuozów m.in. Piotra Jędrzejczaka (fortepian), Mateusza Milewczyka (baryton), Izabeli Klebańskiej (skrzypce) oraz Julianny Kotłowskiej (fortepian).

14 maja (sobota) godz. 11.oo-14.oo

Zapraszamy dzieci niepełnosprawne na spotkanie i warsztaty taneczne z Izabelą Klebańską, która oprócz tego, iż jest instruktorem tańca "dawnego" jest również wybitną autorką książek dla dzieci i młodzieży. Na podstawie książki pt. "Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami" autorka przybliży dzieciom historię tańca, pokaże jak tańczono dawniej w różnych krajach, a także nauczy kilku figur stosowanych przed wiekami.