Zajęcia wakacyjne na PÓŁMETKU

Już po raz kolejny udowodniliśmy, że biblioteka nie jest cichym i nudnym miejscem. Serdecznie zapraszamy dzieci,  gdzie nadal trwają zajęcia wakacyjne pod hasłem "W bibliotece nigdy się nie nudzę". Dzięki zaproponowanemu przez bibliotekę programowi zajęć, dzieci spędzające wakacje na wsi mogą wypełnić swój wolny czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą. Różnorodność rozrywek, turniejów, konkursów plastycznych, muzycznych i maratonów literackich, zawodów sportowych, spotkań z ciekawymi ludźmi, warsztatów twórczości artystycznych, kursów tańca  i innych form pracy z dziećmi sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dużą atrakcją wśród dzieci było spotkanie z leśnikiem Lilianną Koszutowską oraz policjantem Markiem Grubą, którzy w sposób przystępny opowiedzieli o walorach swojej pracy, jak również przeprowadzili warsztaty edukacyjne.
Motywem przewodnim letnich spotkań w bibliotece jest rozbudzanie u dzieci i młodzieży motywacji czytelniczych, dlatego w programie nie mogło zabraknąć zadań i zagadek z różnych dziedzin wiedzy: „Dzień Lasu”, „Mój ulubiony bohater”, „Tuwim wśród nas”, „Wybrzeże Bałtyku”.

Zajęcia biblioteczne potwierdzają, że wakacje nie muszą być nudne i odrobina zaangażowania, dobrego humoru i uśmiechu na twarzy sprzyja powstawaniu niezwykłych prac plastycznych czy literackich, będących efektem dziecięcej wyobraźni i odzwierciedleniem przeczytanej literatury, a także wynikiem grupowego współdziałania i wzajemnej inspiracji.

Wszystkie dzieci, te które jeszcze nas nie odwiedziły,  serdecznie zapraszamy do wspólnych zabaw czytelniczych w bibliotece.